Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Cenniki do pobrania

Akceptujemy:

KONTAKT

 INFOLINIA 801 011 027

OBSŁUGA KLIENTA 564771040

...

Jak zrobić pojemnik na zioła?

Jak zrobić pojemnik na zioła?


Zioła są nieodłącznym elementem kuchni. Zamiast kupować suszone, cały rok możesz cieszyć się świeżymi. Mogą stać w kuchni, na parapecie czy na balkonie w okresie letnim. Pojemniki na zioła wykonasz samodzielnie, wykorzystując różne rzeczy, które masz pod ręką: skrzynki drewniane, stare pojemniki czy nawet zwykłe butelki po wodzie mineralnej.


Wygodna klasyka


Materiałów i możliwości zrobienia pojemników na zioła jest wiele. Jeśli chcesz, by  okresie letnim znajdowały się na balkonie, warto zadbać o odpowiednie donice. Klasyczne drewno, czyli skrzynki na upominki, które są praktycznie w każdym domu, idealnie sprawdzą się w roli pojemnika na zioła. Latem mogą wisieć na balkonie, zaś zimą stać na parapecie bądź w kuchni.


Wielkość skrzynki


Wszystko zależy od tego, jakie zioła zamierzasz uprawiać w domu, ale najwygodniejszą opcją są małe skrzynki do wina. Nie zajmują dużo miejsca w kuchni, a jeśli jest ich więcej, to swobodnie rozmieścisz je w całym mieszkaniu. Pamiętaj, że mniejsze zioła można posadzić w jednej skrzynce, ale te większe trzeba już osobno, ze względu na duże korzenie.


Pojemnik krok po kroku


Nie ma wielkiej filozofii, by drewniane skrzynki przerobić na robiące wrażenie pojemniki na zioła. Wystarczy zrobić kilka dziurek w spodzie i gotowe. Skrzynkę ozdobisz w dowolny sposób, dopasowując do wnętrza. A i w sklepach dostępne są też kolorowe skrzynki, co ułatwia sprawę.
Na koniec pamiętaj, że najlepszy czas na wysiew to koniec zimy.

Sklep jest w trybie podglądu

    Copyright © 2012 - 2018 by Vintore.

{nocache:8ce02bc11b12320cb694f625618919dc#0}
Sklep internetowy Shoper.pl